Spacelab – architekt wnętrz siłowni i fitness

W naszej pracowni architektonicznej wykorzystujemy doświadczenia z realizacji wnętrz kilku siłowni i klubów fitness. Zaprojektowaliśmy łącznie ponad 4000 m2 powierzchni fitness w różnych lokalizacjach i dla różnych grup klientów. Bazujemy na praktycznej wiedzy z czterech dziedzin : architektury (przepisy i normy), wyposażenia sportowego, designu oraz projektowania usług. Nasze doświadczenie docenił organizator targów ESP (European Sport Power) zapraszając Agnieszkę Deptułę, założycielkę pracowni Spacelab jako prelegenta w dziedzinie projektowania wnętrz fitness.

Wnętrza siłowni i fitness

Jako doświadczeni projektanci wnętrz fitness widzimy, że na fali obecnej popularności branży coraz trudniej się wyróżnić. Dlatego rozpoznawalny i nieszablonowy projekt wnętrza siłowni czy klubu fitness staje się ważnym elementem promocji klubu, szczególnie w social media. Nowoczesne projekty siłowni i klubów fitness to nie tylko sprzęt. Dobrze zaprojektowana siłownia to synergia min. wyposażenia, funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni oraz designu. Jeżeli ta synergia zaistnieje, klub ma szansę być czymś więcej niż przestrzenią treningową, może stać się ważnym elementem „stylu życia”- miejscem spotkań, wokół którego zawiązują się sieci społecznych powiązań. Jako architekci wnętrz często obserwujemy w jaki sposób design przyciąga ludzi i buduje świadomość marki, zatem dla nas projektantów jest on w projektowaniu wnętrz siłowni i klubów fitness bardzo istotnym narzędziem w walce o przyszłego klienta.

Wizualizacja i projekt wnętrz siłowni i fitness - Spacelab Poznań

Rozpoczynając projekt aranżacji siłowni najpierw projektujemy podział klubu na strefy ćwiczeń i koordynujemy spaceplan z dostawcami sprzętu sportowego. Jeśli klient potrzebuje doradztwa - współpracujemy ze specjalistą – doradcą inwestycyjnym branży fitness.. Następnie dopinamy ustawienie sprzętu oraz projekty techniczne koordynując to wszystko z wizją aranżacji wnętrza. Na koniec wykonujemy fotorealistyczne wizualizacje. W naszych realizacjach siłowni i fitness oprócz aranżacji wnętrz wykonujemy także dla inwestorów całą identyfikację wizualną wraz ze stworzeniem nazwy i logotypu klubu.

Przepisy prawa, normy i trendy w projektowaniu siłowni i fitness

GYM & FITNESS ARCHITEKT to koncept projektowo-doradczy, w ramach którego oferujemy klientom pomoc przed rozpoczęciem właściwego projektowania wnętrz siłowni i klubów fitness. Jeśli nie wiesz jak zacząć i zastanawiasz się czy w Twoim lokalu może w ogóle powstać siłownia lub fitness, jakie są wytyczne i normy projektowe które klub będzie musiał spełnić – skontaktuj się z nami i umów się na konsultację z analizą potencjału lokalu. W naszej pracy wykorzystujemy zarówno wcześniejsze doświadczenia w projektowaniu obiektów sportowych jak i znajomość trendów, które na tę branżę silnie wpływają. Jako profesjonalni architekci wnętrz projektujemy wnętrza komercyjne pełnobranżowo i w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa.